DUMNACUS - vinárstvo

 
DUMNACUS - vinárstvo - Francúzsko - Loire - mapa

krajina
Francúzsko
oblasť
Loire
vinári
odroda hrozna
webstránka vinárstva

 


DUMNACUS - logo vinárstva
DUMNACUS - vinica
DUMNACUS - strihanie viniča
DUMNACUS - práce vo vinohrade

Dumnacus, emblém a ikona vinárstva, bol hrdinom, ktorý deň čo deň inšpiruje a vzbudzuje rešpekt vinárov, symbolizujúc odpor voči štandardizácii. Vo svojej dobe bol Dumnacus živým stelesnením prísľubu: prísľubu zjednotiť kmene, ktoré sa nachádzali na území Anjounu, a povstať proti Júliovi Caesarovi.
Niečo podobné si zaumienili aj vinohradníci z údolia Loiry. A to že sa spoja a budú “bojovať” spolu. Ich cieľom pri preberaní mena tohto miestneho hrdinu je opäť zdvihnúť jeho úroveň a postaviť sa za hodnoty, ktoré sú dnes relevantnejšie a pravdivejšie než kedykoľvek predtým. Hrdo propagujú miestnu kultúru a tradície a spájajú sa so slobodným a nezávislým duchom, keď sa snažia vrátiť ku svojím koreňom.
Vína Dumnacus Vignerons zahŕňajú desiatky apelácií situovaných medzi Anjou a Tours, z ktorých každá vyjadruje typické vlastnosti svojho terroir.
Skupina vinohradníkov z údolia Loiry má 180 členov a títo vinári z Anjou, Saumuru, Chinonu a Tours tvrdia, že ich vína vyrábajú rovnakým spôsobom, akým vytvárajú svoje osudy: s vášňou.
Bohatá vinohradnícka tradícia, ktorá sa dedí z generácie na generáciu, je taká, ktorá skutočne rešpektuje vinič a jeho ovocie. Vinohradníci, ktorí vyrábajú vína Dumnacus Vignerons –zaručujú kvalitu hrozna rovnako tak, ako zaručujú odbornosť, s ktorou je víno vyrobené. Poddajné, silné červené, jemné, mäkké, suché biele, sladké, živé ružové vína a elegantné šumivé vína – to je rad, ktorý ponúka vinárstvo Dumnacus Vignerons. Presvedčte sa sami.

Ponuka vína vinárstva DUMNACUS