ružové vínaOblasť výroby ružových vín je dostatočne rozmanitá na to, aby ponúkla správne vína na každodenné použitie, ale aj na slávnostné príležitosti. Rozhodnúť sa pre ružové víno však nie je vždy jednoduché. Pri ružovom víne je dôležitých veľa detailov, vďaka ktorým môže byť hľadanie ťažkopádne a únavné. Naši odborníci z vivino.sk sa o túto námahu starajú za vás a po dôkladnom zvážení vyberajú len tie najlepšie zo španielskych, talianskych a francúzskych ružových vín.

Vinári lisujú ružové víno z červeného hrozna. Vďaka výrobnému procesu extrahujú len malé množstvo farby. Intenzita sa líši v závislosti od odrody hrozna a krajiny.

Ružové víno je typ vína, ktoré, pri výrobe absorbuje len časť farby hroznových šupiek. Rosé je, teda niekde medzi červeným a bielym vínom. V závislosti od použitých odrôd hrozna a techniky výroby vína môže byť farba veľmi jemná alebo intenzívna.

V Nemecku, Francúzsku a v niektorých ďalších krajinách sa používa pre ružové víno označenie Rosé, v Španielsku sa ružovým vínam často hovorí Rosado. Talianske ružové víno sa nazýva Rosato. Bez ohľadu na to, ktorú vinársku krajinu si vyberiete, ružové víno vám prinesie letnú náladu.

Ponuka ružového vína