VINOS-ESPANA - vinárstvo

 
VINOS-ESPANA - vinárstvo - Španielsko - Campo De Borja - mapa

krajina
Španielsko
oblasť
Campo De Borja
vinári
odroda hrozna
Garnacha, Tempranillo, Cabernet Sauvignon
webstránka vinárstva

 


VINOS-ESPANA - vinica
VINOS-ESPANA - sudy vína

Vinohradníctvo DO “Campo de Borja” je veľmi bohaté na “Garnachas”. Najstaršie vinice v DO sa datujú do roku 1145 a viac ako 2 000 z 5 000 hektárov Garnacha má 30 až 50 rokov. Produkcia nie je vysoká, no vinársko-technicky je vysoko cenená pre štrukturálnu a aromatickú komplexnosť, ktorú vínam prinášajú.

V Campo de Borja DO sa nachádzajú skutočné klenoty. Jednodruhové červené vína, ktoré sa pre svoju výraznú osobnosť, kvalitu a komplexnosť tešia veľkej prestíži po celom svete.

V DO Campo de Borja sú povolené aj odrody Tempranillo, Mazuela, Cabernet, Merlot a Syrah pre červené vína a Macabeo, Chardonnay a Moscatel pre biele vína.

Ak by sme mali vína Campo de Borja definovať jednou špecifickou charakteristikou, bola by to ich jedinečná rovnováha, odvodená z bohatého kontrastu v oblasti a pevnej vôle spojiť modernosť a tradíciu v ich intenzívnych vínach, s ich jasnými ovocnými vôňami a energiou.

V DO Campo de Borja došlo v posledných rokoch k skutočnej technologickej revolúcii a úspešnej štruktúre vinohradu, čo spolu so zapojením enológov medzinárodného renomé znamená, že ich vína nenechajú žiadneho spotrebiteľa ľahostajným.

Ponuka vína vinárstva VINOS-ESPANA