LES MOUGEOTTES - vinárstvo

 
LES MOUGEOTTES - vinárstvo - Francúzsko - Languedoc - mapa

krajina
Francúzko
oblasť
Saint-Chinian v Languedoc-Roussillon
vinári
Alain Grignon so spoločenstvom vinárov z regiónu
odroda hrozna
Cabernet Sauvignon, Syrah,Grenache, Chardonnay
webstránka vinárstva

 


LES MOUGEOTTES - logo vinárstva
LES MOUGEOTTES - hrozno
LES MOUGEOTTES - vinič a nožnice

Južné Francúzsko: desiatky malých vinárstiev s malou pôdou alebo malými pivnicami spájajú sily v Languedocu, aby vytvorili niečo veľké. Spoločne sledujú cieľ etablovať špičkové vína na trhu za primeranú cenu s prostriedkami každého člena.

Les Mougeottes je terroir vína z jedného zdroja. Vinohradníci žijú v okolí dediny Cébazan, uprostred vinohradníckej oblasti Saint-Chinian v Languedocu. Malá obec sa nachádza severozápadne od Beziers, na úpätí masívu Caroux a Espinouse. Kopce, olivovníky a vinič dokresľujú krajinu regiónu. Stredomorské podnebie je suché, s občasnými daždivými letnými búrkami. V centrálnom masíve vetry ochladzujú vinič. Hoci apelácia zahŕňa len dvadsať dedín, pôda jednotlivých vrstiev na tak malom území je veľmi rozmanitá – pieskovec a bridlica na severe a vápenec a íl na juhu. Na jednej pôde sa lepšie darí Cabernetu Sauvignon alebo Chardonnay, na druhej Grenache a Syrah. Teraz je aspoň jasné, že jeden bez druhého sa nemôžu zaobísť.

Alain Grignon dodáva vínam konečnú úpravu. Aj keď sú vinohrady vinohradníkom ich každodenným chlebom, chýbajú im znalosti a rutina v pivnici. Aby to kompenzovali, Alain Grignon je na ich strane. Pozná a radí takmer všetkým malým aj veľkým vinárstvam v Languedocu. Bol veľmi šťastný, že sa mohol zapojiť do projektu Les Mougeottes. Vinohradníci ťažia z jeho hlbokých znalostí pivničnej práce. Navyše každý pozorne počúva, keď informuje čo si trh pýta. Napriek tomu Alain Grignon a jeho tím vinohradníkov nikdy nestrácajú zo zreteľa spoločnú filozofiu: vytvárať skutočné terroir víno z jedného zdroja. Vína musia byť prístupné, ľahko pochopiteľné a plné charakteru. Vízia a cieľ, ktorý spoločne realizujú.

Ponuka vína vinárstva LES MOUGEOTTES