POGGIO LAURO - vinárstvo

 
POGGIO LAURO - vinárstvo - Taliansko - Toscana - mapa

krajina
Taliansko
oblasť
Toscana
vinári
Paolo a Marco Barbanera
odroda hrozna
Sangiovese, Merlot, Cabernet Sauvignon
webstránka vinárstva

 


POGGIO LAURO - logo vinárstva
POGGIO LAURO - vinice
POGGIO LAURO - sudy s vínom

Obec Cetona je obklopená zeleňou a kultúrnymi pokladmi Toskánska. Chránené výšinami Monte Cetona tu vládne vínna romantika. Hrajúce sa deti počas zberu si trhajú hrozno priamo z viniča a rodina sa schádza v tieni olivovníkov až do neskorého večera. Uprostred tejto idyly založili Barbaneras v roku 1938 svoje vinárstvo Poggio Lauro. Malé vinárstvo vyrástlo v lone rodiny a prekvitalo na prsiach prírody. Vinič a olivovníky od začiatku zdieľajú stredomorské podnebie a pôdu. Svahy domu sú orientované na juh a juhozápad, čo znamená, že odrody ako Sangiovese, Cabernet Sauvignon a Merlot sú zaliate slnkom.

Rodinné vinárstvo Poggio Lauro rýchlo rozrastalo. Názov vinárstva sa čoskoro stal zasväteným tipom medzi milovníkmi toskánskych vín a neskôr sa stal pojmom medzi znalcami. Vplyvy polôh a teplôt formovali vína na supertoskánsky spôsob. Víno Vecchiano je stredobodom aj dnes. Filozofiu rodiny možno nájsť aj v jeho veľkých bratoch Gran Vecchiano, Gran Vecciano Edizione Limitata a Sir Passo: láska k tradícii a túžba po inováciách.

Dnes rozhodujú vo vinárstve Poggio Lauro Paolo a Marco Barbanera. Pokračujú vo filozofii a udržujú si cieľ vyrábať vynikajúce víno s veľkým rešpektom k prírode. Metódy sa od začiatku spájajú s inováciami a zohľadnením pôvodného potenciálu vína. Červené vína dozrievajú v nereze aj pod vplyvom dubu. To vytvára harmonickú rovnováhu a víno nepôsobí ani príliš dominantne, ani príliš slabo.

Poggio Lauro vykonáva prísne kontroly kvality a dôsledne ich optimalizuje vo vinohrade a na pozemku. Toskánsko bolo vždy domovom Poggio Lauro. Tu sa darilo Sangiovese, najvýznamnejšej odrode viniča vinárstva, vyrástli tu jeho deti a tu nastala generačná výmena. Rodine to však nezabránilo v objavovaní iných častí Talianska. S odrodou hrozna Primitivo objavili v Apúlii ďalšieho obľúbenca a vytvorili Alchymiu. Na sídlisku, ktorého vína okúzľujú kritikov, neexistujú žiadne cenové úlety. Dom ponúka špičkové talianske vína za prijateľné ceny. A to hneď niekoľkokrát.

Ponuka vína vinárstva POGGIO LAURO