POGGIO LE VOLPI- vinárstvo

 
POGGIO LE VOLPI - vinárstvo - Taliansko - Lazio - mapa

krajina
Taliansko
oblasť
Lazio
vinári
Felice Mergè
odroda hrozna
Montepulciano, Syrah, Cesanese, Malvasia Puntinata
webstránka vinárstva

 


POGGIO LE VOLPI - logo vinárstva
POGGIO LE VOLPI - sudy vína
POGGIO LE VOLPI - výroba vína, zber hrozna

Je prekvapujúce, že vinárska oblasť Lazio s rozlohou minimálne 50 000 hektárov, veľkou rozmanitosťou odrôd hrozna a dobrou pôdou sopečného pôvodu bola predtým známa takmer len vo Frascati (malá obec v metropolitnom meste Rím).

Táto oblasť bola kedysi považovaná za vinnú pivnicu Talianska, pretože ponúka veľmi dobré podmienky aj pre odrody červeného vína ako Montepulciano, Sangiovese, Merlot a Syrah. Okrem DOC Lazio je to DOC Roma, ktorý bol založený v roku 2011 a od roku 2014 podlieha prísnejším požiadavkám na kvalitu.

Počiatky vinárstva POGGIO LE VOLPI založeného v roku 1996 siahajú do roku 1920, kedy tam Manlio Mergè začal vyrábať víno a olivový olej. Svoje vedomosti a vášeň odovzdal synovi Armandovi a vnukovi Feliceovi, ktorí založili dnešné rodinné vinárstvo.

Dnes je POGGIO LE VOLPI jedným z najmodernejších a najvýznamnejších poskytovateľov v Laziu. 40 hektárov vlastných viníc na kopcoch okolo dediny Monte Porzio Catone, asi 20 kilometrov juhovýchodne od Ríma, sú stredobodom výroby. Sortiment je rozdelený do rôznych línií s pozoruhodnými kvalitami, zodpovedajúce etikety sú obzvlášť nápadné vďaka vynikajúcemu dizajnu a vysokej kvalite.

Ponuka vína vinárstva POGGIO LE VOLPI