TESO LA MONJA - vinárstvo

 
TESO LA MONJA - vinárstvo - Španielsko - Toro - mapa

krajina
Španielsko
oblasť
Toro
vinári
Rodina Eguren
odroda hrozna
Tempranillo, Tinta de Toro
webstránka vinárstva

 


TESO LA MONJA - logo vinárstva
TESO LA MONJA - vinič
TESO LA MONJA - sudy vína

Rodina Eguren, ktorá je známa a dlhodobo etablovaná v Rioja vlastní prvotriedne vinárstva Senorio de San Vicente a Sierra Cantabria. V roku 2007 predala doteraz najznámejšie a najdrahšie vinárstvo Toros Numanthia medzinárodnej skupine.

Už roky predtým však Egurenovci skupovali ďalšie starobylé vinice v okolí nezávislé od Numanthie, a to na najlepších miestach v Dehesa La Granja, ktoré sú staré viac ako 100 rokov. Vďaka tomuto dlhodobému plánovaniu, a z predaja vinice Toros Numanthia získlali svoje nové vinárstvo “Teso la Monja” v podstate zadarmo. A toto nové, fantasticky krásne navrhnuté vinárstvo má rovnakú úroveň, ak nie ešte lepšiu.

Najznámejší a najlepší španielsky vinársky časopis »PENIN« označil práve Teso La Monja (2012/2013) za najlepšie vinárstvo v Španielsku.

Vinice orientované na juh, s piesočnatou hlinitou pôdou, sú podobne ako predtým Numanthia, vysadené vinnou révou Tinta de Toro, starou, autochtónnou odrodou viniča, ktorá je príbuzná hroznu Tempranillo a je dokonale prispôsobená klimatickým podmienkam regiónu. Aj na Teso la Monja sú takmer len neštepené viniče, z ktorých väčšina má viac ako 100 rokov. Hektárové výnosy sú nízke, zber sa robí ručne a vinné pivnice sú prísne vyberané. Hnojí sa len organickými materiálmi: celkovo dokonalé podmienky pre naozaj skvelé a veľmi individuálne víno!

Ponuka vína vinárstva TESO LA MONJA