VERNICE - vinárstvo

 
VERNICE - vinárstvo - Taliansko - Kampánia - mapa

krajina
Taliansko
oblasť
Kampánia
vinári
Mario Ercolino
odroda hrozna
Aglianico, Greco, Fiano, Falanghina, Coda di Volpe
webstránka vinárstva

 


VERNICE - vinohrad - logo
VERNICE - vinári
VERNICE - zber hrozna

V okolí Neapola, pozdĺž malebného tyrhénskeho pobrežia, sa nachádza jedna z najdôležitejších, pretože je najväčšia a najstaršia vinohradnícka oblasť na svete: Kampánia s obrábanou plochou 41 000 hektárov. Pochádzajú odtiaľto údajne najlepšie vína staroveku. Kampánia bola Vinaea Roma, vinica Ríma. Hlavnou odrodou je Aglianico, ktorá produkuje tmavé, na tanín bohaté a veľmi aromatické vína. Prekvapivé sú aj biele vína, ktoré majú dobrý potenciál zrenia vďaka stabilnej kyselinke a mineralite.

Celý región ťaží zo sopečného podložia Vezuvu. Pôdy sú takmer prevažne ílovité a vápenaté, popretkávané vrstvami popola a sopečnej lávy. Vinohrady siahajú až do výšky 700 metrov a enormne ťažia z veľkých teplotných rozdielov medzi dňom a nocou.

15 hektárov viníc VERNICE sa nachádza medzi mestami Paternopoli a Taurasi, asi 50 kilometrov vo vnútrozemí od Neapola. Spoločnosť založil známy vinár Mario Ercolino, ktorý sa pustil do výroby starých kampánskych odrôd viniča a zoskupoval ich do rôznych línií pre špecializovaných predajcov. S pomocou najmodernejšej pivničnej technológie a rozsiahlych znalostí o víne pracuje VERNICE v boji proti horúcemu podnebiu a vytvára veľmi špeciálne tóny – má naše absolútne odporúčanie, lebo tu pracuje niekto, kto rozumie tejto požehnanej krajine a v súlade s ňou prináša to najlepšie z pôvodných odrôd viniča.

Ponuka vína vinárstva VERNICE