ALTO MONCAYO - vinárstvo

 
ALTO MONCAYO - vinárstvo - Španielsko - Campo De Borja - mapa

krajina
Španielsko
oblasť
Campo De Borja
vinári
José Miguel Sanmartin, José Luis Chueca, Chris Ringland
odroda hrozna
Garnacha
webstránka vinárstva

 


ALTO MONCAYO - logo vinárstva
ALTO MONCAYO - vinica
ALTO MONCAYO - vinári

ALTO MONCAYO je ambiciózny projekt hŕstky ľudí posadnutých vínom, ktorí boli presvedčení, že španielska vinohradnícka oblasť Campo de Borja bude mať tie najlepšie vinice na svete na výrobu červeného vína.

Štvorica vinárov, Rosé Miguel Sanmartin (výkonný riaditeľ v BODEGAS BORSAO), Jose Luis Chueca (hlavný enológ v BODEGAS BORSAO), Chris Ringland (známy austrálsky enológ) a Dan Philips (americký dovozca vína) vybavený odbornosťou a dobrými vzťahmi s miestnym obyvateľstvom, si dokázala zabezpečiť spolu 95 hektárov najlepších viníc v okolí troch obcí, ktoré majú typickú pôdu z červenej hliny s červenými bridlicami a sú vystavené veľmi výraznému kontinentálnemu podnebiu. Časť viniča – staré klony Garnacha – bola vysadená už okolo roku 1910; žiadny vinič nie je mladší ako 50 rokov.

Zber hrozna sa koná v októbri, na španielske pomery veľmi neskoro, a predstavuje len 2000 kg na hektár hrubého malého hrozna s vysokou koncentráciou cukru. Napriek tomu je úroda precízne triedená. Čo zostáva, je výber toho najlepšieho hrozna. Tradičná výroba a zrenie červeného vína vo francúzskych a amerických dubových sudoch v pivniciach BODEGAS BORSAO vedú k vzniku troch vín, ktoré sa plnia do fliaš nefiltrované: „Veraton“, „Alto Moncayo“ a „Aquilon“.

Vína od ALTO MONCAYO predstavujú referenčnú triedu červených vín z Aragónska, ktoré sú jednými z najlepších vín odrody Garnacha v Španielsku.

Ponuka vína vinárstva ALTO MONCAYO