JUAN GIL - vinárstvo

 
JUAN GIL - vinárstvo - Španielsko - Jumilla - mapa

krajina
Španielsko
oblasť
Jumilla
vinári
Miguel a Ángel Gil Vera
odroda hrozna
Monastrell, Syrah, Garnacha, Garnacha Tintorera, Cariñena, Tempranillo, Cabernet Sauvignon, Petit Verdot, Blancas D.O. Rueda, Malvasía, Verdejo, Merlot, Albariño, Moscatel de Grano Menud
webstránka vinárstva

JUAN GIL - logo vinárstva
JUAN GIL - sudy na víno
JUAN GIL - vinič

Rosario Vera Candela, matka deviatich malých detí, si ako mladá žena prešla smutnou fázou. Po náhlej strate manžela Juana Gila Gonzáleza bola nútená predať jeho vinárstvo a pozemky v juhovýchodnom Španielsku. Z výťažku vychovala svoje deti. Veľkú časť odložila bokom na štúdium pre svoje dcéry a synov. To aj urobili a po promócii deväťčlenný tím Juan Gil vedel, že chce ísť v stopách svojho otca Gonzáleza, pradeda Guerrera a praprastarého otca Jiméneza. V roku 2001 teda otvorili Bodegas Juan Gil a začali novú éru Juana Gila. Patrónmi sú Miguel a Ángel Gil Vera. Ich cieľ: investovať do medzinárodného exportu hneď od začiatku. Bolo im jasné, že to dokážu len ak dosiahnu vysokú kvalitu za nízku cenu.

V Gil Family Estates pracujú všetci súrodenci. Doteraz majú desať vinárstiev v deviatich apeláciách v Španielsku. Patrí sem aj známy Bodegas El Nido, susedné vinárstvo, ktoré bolo založené v rovnakom čase, je hneď vedľa Bodegas Juan Jil. Všetkých desať vinárstiev má do kopy okolo 1 600 hektárov viníc. Z nich ročne naplnia 8,5 milióna fliaš. Najväčšia oblasť pochádza z ústredia Bodegas Juan Gil. Zo šesťsto hektárov viníc sa tu vyrábajú štyri milióny fliaš červeného vína Juan Gil.

Rodina Juan Gil pracujeme s autochtónnymi odrodami, aklimatizovanými na ich prostredie, s rešpektom k prírode, ako je ručný zber, nepoužívanie pesticídov pomocou preventívnych ošetrení a biologický boj proti škodcom a chorobám viniča.

Certifikovaná ekologická produkcia JUAN GIL predstavuje viac ako 60 % jej ročného objemu a v nasledujúcich rokoch ašpiruje na dosiahnutie 100%. V súčasnosti obhospodarujú viac ako 1000 hektárov ekologického poľnohospodárstva.

Ponuka vína vinárstva JUAN GIL