SAINT-ROCH - vinárstvo

 
SAINT-ROCH - vinárstvo - Francúzsko - Languedoc-Roussillon - mapa

krajina
Francúzsko
oblasť
Languedoc-Roussillon
vinári
Jean-Marc Lafage
odroda hrozna
Grenache, Syrah, Carignan, Mourvèdre
webstránka vinárstva

 


SAINT-ROCH - logo vinárstva
SAINT-ROCH - vinohrad
SAINT-ROCH - vinice

Na juhu Francúzska, v srdci vinohradníckej oblasti Roussillon, leží malebný kraj Vallée de l’Agly. Údolie spája pobrežnú oblasť okolo mesta Perpignan na východe s vinárskou oblasťou Corbières na západe. Neďaleká hora Pic de Canigou, vysoká takmer 2800 metrov, ovplyvňuje počasie v údolí a zrýchľuje “Tramontane”, vietor z Pyrenejí. Vo Vallée de l’Agly je letné svetlo obzvlášť jasné: bridlicové pôdy lámu intenzívne slnečné lúče a vrhajú odrazy späť do čistého vzduchu.

Vinice CHÂTEAU SAINT-ROCH majú spolu rozlohu 44 hektárov a sú v nadmorskej výške 120 až 370 metrov; všetky sa nachádzajú v oblasti okolo dediny Maury, ktorá je známa svojimi jemnými sladkými vínami. Na sever od vinárstva môžete vidieť Château de Quéribus, významnú katarskú pevnosť z 13. storočia. Odtiaľ je to k Stredozemnému moru iba 25 kilometrov.

Okolo pozemku sa nachádza divoké a jedinečné prostredie: rozparcelované vinice sú obklopené veľkým množstvom divokorastúcich stromov a bylín, ako sú černice, figy, čerešne, cezmíny, tymian, fenikel a levanduľa. Základom hlinitých bridlicových pôd sú vápencové substráty – táto kombinácia podporuje jemnú mineralitu vína. Grenache Noir, Mourvèdre, Muscat a Macabeo sú prevládajúcimi odrodami viniča prevažne veľmi starých viníc . Mladší vinič Grenache a Syrah rastú v chladnejšom prostredí rieky Maury.

Jean-Marc Lafage je prepojený so svojou domovinou. Pozná a oceňuje mnoho svetových vinohradníckych oblastí, no žiadna mu nie je taká blízka a milá ako Vallée de l’Agly. Keď sa naskytla vhodná príležitosť, spolu s manželkou Eliane sa odhodlali a v roku 2006 získali CHÂTEAU SAINT-ROCH. Každý, kto pozná Jeana-Marca a jeho schopnosti, vie, ako rýchlo dokáže tento vynikajúci vinár určiť správny smer pre vinohrad a jeho pivice.

Ponuka vína vinárstva SAINT-ROCH