CANTINE SPINELLI - vinárstvo

 
CANTINE SPINELLI - vinárstvo - Taliansko - Abruzzo - mapa

krajina
Taliansko
oblasť
Abruzzo
vinári
Vincenzo Spinelli
odroda hrozna
Montepulciano d’Abruzzo, Pecorino, Trebbiano, Cerasuolo d’Abruzzo
webstránka vinárstva

 


CANTINE SPINELLI - vinohrad - logo

Sortiment z talianskeho pestovateľského regiónu Abruzzo rozhodne patrí do každej predajne vína. Región s takmer 34 000 hektármi nie je na taliansku vinohradnícku oblasť skutočne veľký, ale ponúka skvelé vína, pretože tento región má ideálne podmienky: východne od Ríma až k plážam Jadranského mora, na úpätí Apenín sa rozprestiera kopcovitá krajina, v ktorej v nadmorskej výške do 600 metrov rastie hrozno. Podnebie je vyvážené-stredomorské. A takto tu vznikajú vína plné finesy s eleganciou a ovocím stredotalianskeho vína v spojení s mohutným telom južanského Taliana.

Okrem sviežich bielych vín (vrátane Trebbiana) má vo vinárskom svete osobitné miesto predovšetkým obľúbené Montepulciano d’Abruzzo.

Dlhý čas to boli veľké družstvá, ktoré v Abruzzu vyrábali predovšetkým vysokovýnosné omšové vína, ktoré tento región moc nepreslávili. S CANTINE SPINELLI sme však našli perfektnú spoločnosť pre špecializované remeslo. Rodinné vinárstvo bolo založené v 70. rokoch minulého storočia a so 100 hektármi v súkromnom vlastníctve a ďalšími 50 prenajatými hektármi je dostatočne veľké na to, aby fungovalo ekonomicky a racionálne. Domovom a centrom rodiny Spinelli je historické mestečko Atessa v provincii Chieti. Od starého otca až po vnuka pracuje rodina v pivnici (novopostavená v roku 1990) a vo vinohrade využívajú svoje znalosti o víne, aby z pôdy vyťažili to najlepšie.

Pestujú typické odrody viniča Montepulciano d’Abruzzo, Trebbiano d’Abruzzo, Pecorino, Passeria a medzinárodne známe odrody Pinot Grigio, Chardonnay, Sangiovese, Merlot a Cabernet Sauvignon.

Pre Montepulciano ponúka Cantine Spinelli tri rôzne úrovne kvality. Základnú líniu “La Tessa”, ktorá dozrievala iba v oceľových nádržiach, Riserva, ktorá zrela 12 mesiacov v slavónskom dube a Riserva “Zione”, Montepulciano, ktorá vyzrievala 24 mesiacov v slavónskom dube a potom ďalších 12 mesiacov vo fľaši. Podpis CANTINE SPINELLI možno už vidieť vo vínach „La Tessa“: všetky sú to vína, ktoré sľubujú zábavu, plynulé pitie a taliansku radosť zo života.

Autentické a cenovo dostupné vína zo skutočného rodinného vinárstva, to je Cantine Spinelli.

Ponuka vína vinárstva CANTINE SPINELLI