CIELO E TERRA - VENETO - vinárstvo

 
  CIELO E TERRA - vinárstvo - Taliansko – Veneto - mapa

krajina
Taliansko
oblasť
Veneto
vinári
Marco Censi
odroda hrozna
Pinot Grigio, Chardonnay, Merlot, Cabernet Sauvignon
webstránka vinárstva

 


CIELO E TERRA - logo vinárstva
CIELO E TERRA - VENETO - vinice
CIELO E TERRA - VENETO - vinárstvo

Už po stáročia sa v pohorí Berici venujú vinohradníctvu. Krajina je sopečného pôvodu a rozprestiera sa medzi Veronou a Padovou. Na jeho severnom úpätí leží mesto Vicenza s pútnickým kostolom Monte Berico. Slnečná poloha a mierne podnebie podporujú mediteránsku vegetáciu. Pozdĺž mierne padajúcich svahov sú roztrúsené starobylé vily, ktoré boli kedysi centrami obchodu a poľnohospodárstva v regióne. V tomto prostredí sa nachádzajú vinice CIELO E TERRA, vinárstvo, ktoré vlastní rodina Cielo. Názov Cielo e Terra (doslova nebo a zem) vytvára dokonalý pár, v ktorom nebo predstavuje rovnomenná rodina a zem je stotožňovaná so zručnými rukami vinárskych partnerov pracujúcich vo vinohradoch, výsledkom čoho sú ich vína.

Cielo e Terra má dva korene v regióne Veneto, rodinu Cielo a vinárov z Cantine dei Colli Berici.

Spojenie medzi rodinou Cielo a vidiekom sa začalo v roku 1908 na vidieku Vicenza, neďaleko hradov Rómea a Júlie, kde ich prastarý otec kúpil malú farmu s vinicou Casa Defrà. Línia Casa Defrà je výber, ktorý spája tradičné regionálne metódy pestovania viniča s modernosťou: Dobre definované odrodové vína na každodennú konzumáciu a hravé Frizzanti a Spumanti s typickými ovocnými vôňami a dobrým spracovaním odrážajú temperament ľudí v tomto regióne. “Valpolicella Ripasso” a “Amarone Valpolicella” sú silné a bohaté vína s typickou arómou rumu a čiernych bobúľ.

V roku 2021 bola zakúpená Villa La Favorita, benátska vila v palladiánskom štýle, s cieľom zachovať a posilniť umelecké dedičstvo tejto oblasti.

Vila, majestátne posadená na vrchole kopca vysadeného viničom pred kopcami Berici, sa stala hlavnou kanceláriou a pohostinským centrom s cieľom vybudovať silné vzťahy medzi regiónom a zákazníkmi.

Ponuka vína vinárstva CIELO E TERRA – VENETO