COMPAGNIA SICILIANA - vinárstvo

COMPAGNIA SICILIANA - vinárstvo - Taliansko - Sicília - mapa

krajina
Taliansko
oblasť
Sicília
vinári
Mario Ercolino
odroda hrozna
Grillo, Nero d’Avola, Nerello Mascalese, Syrah
webstránka vinárstva

 


COMPAGNIA SICILIANA - logo
COMPAGNIA SICILIANA - vinári
COMPAGNIA SICILIANA - zber hrozna
COMPAGNIA SICILIANA - Sicília - pobrežie

Mario Ercolino je jedným z priekopníckych talianskych enológov. Vyrastal vo vinárstve svojich rodičov a študoval na jednom z najznámejších poľnohospodárskych inštitútov. V nasledujúcich rokoch – spolu so svojimi bratmi – ako jeden z prvých v Kampánii založil vinárstvo Feudi di San Gregorio. Vďaka veľkému úspechu nasledovali ďalšie vinárske projekty, všetky umiestnené v Taliansku. Zároveň sa Ercolino preslávil aj medzinárodne ako vinársky poradca a pivničný majster. Vďaka dômyselnej kombinácii technických znalostí, výnimočných zmyslových schopností a citu pre vínne trendy niet divu, že ho prezývajú „Tartufo“ (Hľuzovka)!

COMPAGNIA SICILIANA 1921 – to je názov jeho sicílskeho vinárskeho projektu. 1921 – to bol rok, v ktorom zaznamenalo sicílske víno veľký prelom. Marsala vstúpila na scénu medzinárodného vinárskeho sveta a zrazu sa stala úspešnou.

Mario Ercolino tu pracuje s typickými odrodami viniča ostrova: Nerello Mascalese, Grillo, Syrah a Nero d’Avola a práve tieto vína teraz nájdete v našom skladovom sortimente vo vysokokvalitnom zaradení – ktoré má pripomínať historické sicílske rúcha.

Ponuka vína vinárstva COMPAGNIA SICILIANA