LIONEL OSMIN - vinárstvo

 
LIONEL OSMIN - vinárstvo - Francúzsko - Sud-Ouest - mapa

krajina
Francúzsko
oblasť
Sud-Ouest
vinári
Damiens Sartori
odroda hrozna
Colombard, Gros Manseng, Sauvignon Blanc, Malbec, Tannat, Cabernet Sauvignon
webstránka vinárstva

 


LIONEL OSMIN - logo vinárstva
LIONEL OSMIN - ponuka vína
LIONEL OSMIN - vinice
LIONEL OSMIN - hrozno na viniči

Ak by sme mali pomenovať región Francúzska, ktorý predstavuje individualitu a originalitu tejto krásnej krajiny, naša voľba by padla na juhozápad Akvitánie (po francúzsky Aquitaine). Všetky jeho malé regióny a autochtónne odrody viniča (v počte 150!) tvoria fragmentovaný, malý vinársky vesmír.

Milovníci vín z juhozápadu sa odhodlali zdieľať svoju vášeň a rozhodli sa vytvoriť kvalitný obchodný dom na tému vína z juhu. Pod vedením Lionela Osmina sa zrodil “Lionel Osmin et Cie”, aby nahlas a zreteľne podporil objavovanie jedinečných odrôd hrozna a terroirov tohto regiónu.

Dynamický a mimoriadne sympatický Lionel Osmin so svojim mladým tímom spájajú tento tradičný pôvod regiónu a dodávajú mu svieži vzhľad. Aby nezanikli malé rodinné vinárstva, založil Osmin spoločenstvo, v ktorom spajá drobných tunajších vinárov a ponúka im poradenstvo, managment a marketing. Jednotlivé parcelové výnosy spája do vynných línií. Je to top servis pre medzinárodný obchod a šanca pre staré regióny a ich sorty viníc. Preto nečudo, že najmä juhozápad Francúzska má takú rozmanitosť, čo sa týka vína.

Ich terroir by nemohol byť pestrejší: Na južnej strane Pyreneje je prirodzená hranica so Španielskom, na východe rieka Garonne, ktorá sa dvíha z hôr a preteká cez Toulouse do Bordeaux, až sa konečne vlieva do Atlantiku. Na severe je mierny, ale veterný masív Central a na západe je Atlantický oceán. A uprostred všetkých týchto prírodných javov krajiny a regiónov, ktoré veľmi silno lipnú na svojej identite sa nachádza Baskicko, Béarn, Guyenne, Gaskonsko, Toulouse, Quercy a Périgord. Vinohradníctvo tu má dlhoročnú tradíciu – odkaz, ktorý žije dodnes.

LIONEL OSMIN & CIE v apeláciách Bergerac, Cahors, Buzet, Fronton, Gaillac, Jurançon, Marcillac, Madiran a Armagnac ako zvyčajne produkujú svieže a chladivé atlantické vína, ktoré sa veľmi dobre pijú.

Ponuka vína vinárstva LIONEL OSMIN