DOMAINE LAFAGE - vinárstvo

DOMAINE LAFAGE - vinárstvo - Francúzsko - Languedoc-Roussillon - mapa

krajina
Francúzsko
oblasť
Languedoc-Roussillon
vinári
Jean-Marc Lafage
odroda hrozna
Muscat, Sauvignon Blanc, Chardonnay, Syrah, Mourvèdre, Grenache Noir
webstránka vinárstva

 


DOMAINE LAFAGE - logo vinárstva
DOMAINE LAFAGE - vinica
DOMAINE LAFAGE - vinohrad
DOMAINE LAFAGE - vinári

Jean-Marc Lafage je jedným z najschopnejších vinárov moderného vinohradníctva. Jeho inštinkt pre výber správnych vinohradov, pre pestovanie hrozna a pre správne načasovanie v pivnici je výnimočný. Je to pravdepodobne kombinácia jeho veľmi dobrej empatie k viniču, vysokej úrovne technickej odbornosti a jemnej chuti, ktorá mu umožňuje urobiť veľa dobrých rozhodnutí pri výrobe vína, a znovu a znovu dokazovať svoj veľký talent a schopnosti. Jedinečnú dokonalosť ovocia, sily a elegancie možno nájsť predovšetkým vo vínach z dvoch jeho vlastných panstiev DOMAINE LAFAGE a CHÂTEAU SAINT-ROCH, ale aj vo vínach z panstiev iných francúzskych či medzinárodných vinohradníckych oblastí, kde pôsobí ako poradca. Jean-Marc Lafage je podporovaný manželkou Eliane, ktorá je tiež srdcom a dušou enologičkou a získala neoceniteľné skúsenosti v mnohých vinohradníckych oblastiach sveta.
Od roku 1996 manželský pár postupne buduje DOMAINE LAFAGE. Najcennejšími pokladmi panstva sú prvotriedne z časti špekulatívne ležiace vinice, na úpätí vrchu Pic de Canigou. Tam, v terroir “Les Aspres” a na pozemkoch terroir “Perpignan-Méditerranée” blízko Stredozemného mora, sa nachádzajú vinice, ktoré sú vysadené pôvodnými odrodami viniča ako Grenache Gris, Grenache Noir, Mourvèdre, Muscat d’Alexandrie a Carignan. Výnimočné sú strmé svahy starých viníc v terroir “Vallée de l’Agly”. Tam – v bývalom centre sladkého vína Roussillon severne od Perpignanu – sa pestuje hrozno pre víno “Cayrol”, silné, brúsené a nezávislé červené víno z odrody viniča Carignan.

Bolo len otázkou času, kedy starodávne vinohradnícke terasy vybudované v rímskych časoch neďaleko malebnej pobrežnej dedinky Collioure vzbudia záujem Jeana-Marca Lafagea: V úžasne krásnych lokalitách priamo nad Stredozemným morom obnovil starobylé terasy z bridlicovej pôdy a zrekultivovali sa staré, historické odrody hrozna. Veľmi vzrušujúci a jedinečný projekt! Skutočne ohromujúcim výsledkom je „Arqueta“, veľmi bohaté a koncentrované červené víno, na ktoré len tak nezabudnete. Pri „Cayrol“ a „Arqueta“ sú výnosy viníc len 2 000 kg/ha – a to bol dôvod, prečo boli lokality v tom dávnom čase opustené.

Ponuka vína vinárstva DOMAINE LAFAGE

 

DOMAINE LAFAGE Côté Floral

7,50  s DPH

DOMAINE LAFAGE Côté Est Blanc

7,50  s DPH

DOMAINE LAFAGE Le Manse

8,49  s DPH

DOMAINE LAFAGE Cadireta Côtes Catalanes

10,00  s DPH

DOMAINE LAFAGE Novellum Chardonnay

10,00  s DPH

DOMAINE LAFAGE Authentique

10,90  s DPH

DOMAINE LAFAGE Carignan Tessellae

10,99  s DPH

DOMAINE LAFAGE Miraflors Lafabuleuse

11,50  s DPH

DOMAINE LAFAGE Cayrol

11,54  s DPH

DOMAINE LAFAGE Miraflors Rosé

12,20  s DPH

DOMAINE LAFAGE Cuvèe Nicolas

12,50  s DPH

DOMAINE LAFAGE Grenache Au Cube

13,75  s DPH

DOMAINE LAFAGE Gallica Rosé

14,50  s DPH

DOMAINE LAFAGE La Narassa

15,99  s DPH

DOMAINE LAFAGE La Caumette

24,98  s DPH

DOMAINE LAFAGE Le Vignon 2019

37,00  s DPH

DOMAINE LAFAGE Le Vignon 2020

37,00  s DPH

DOMAINE LAFAGE Les Onze Terrasses 2019

79,00  s DPH