OLIVER ZETER - vinárstvo

 
OLIVER ZETER - vinárstvo - Nemecko - Pfalz - mapa

krajina
Nemecko
oblasť
Pfalz
vinári
Felix Forster
odroda hrozna
Sauvignon Blanc, Riesling, Rulandské šedé a Rulandské biele, Viognier, Muskateller, Chenin Blanc, Pinot Noir, Syrah, Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon
webstránka vinárstva

 


OLIVER ZETER - logo
OLIVER ZETER - vinica
OLIVER ZETER - ochutnávka vína
OLIVER ZETER - sídlo vinárstva

Oliver Zeter nepochádza z vinárskej rodiny, no jeho cestu vždy formovala láska k vínu. Keď Oliver Zeter vo veku 40 rokov prvýkrát vyrábal víno, bolo mu jasné: musí mať vlastné vinárstvo. Vinárstvo Oliver Zeter dnes vyrába kvalitné vína, ktoré pokrývajú škálu francúzskych odrôd viniča. Sú to vína z Južnej vínnej cesty, ktoré sršia charakterom.

Vinárstvo Oliver Zeter prvýkrát oslovilo znalcov vína v roku 2007. V tom čase na scéne dominoval Sauvignon Blanc. Hoci Oliver Zeter nie je typickým vinárom, postupne vybudoval a rozšíril vinárstvo s rovnováhou odborných znalostí a citu. Svoje vedomosti získal počas školenia vo vinárstve Winning a následných cestách do Talianska a Južnej Afriky. Ešte v Neustadte založil s manželkou Birgit vinárstvo Oliver Zeter. Vtedy ako aj dnes sa spracováva hrozno z vlastných viníc a vybrané zbery od partnerov z celého Pfalzu. Výsledky sú opakovane odmeňované oceneniami,ako napríklad na Eichelmann 2021 a Vinum Weinguide 2021.

Vinárstvo Oliver Zeter využíva od roku 2018 nové priestory v Neustadt-Haardt. Nehnuteľnosť tam bola zrekonštruovaná v roku 1992 a teraz slúži ako vináreň. V klimatizovanom sklade fliaš sa nachádzajú hotové vína. Predtým, ako tam vína dorazia, dozrievajú v jeden a pol poschodovej klenbovej pivnici. Všetko samozberané a kupované hrozno tu získava svoje nezameniteľné vlastnosti. Víno „Zeró 100 Grande Cuvée Réserve Brut nature“ z roku 2010 sa napríklad nechalo 100 mesiacov odležať na kaloch, aby sa vytvorila jedinečná aróma.

Vinárstvo Oliver Zeter sa spolieha na rôzne lokality. Rôzne pôdy a mikroklímy dávajú príslovečný priestor pre rozmanitosť. Medzi najlepšie lokality patria Nussdorf Kaiserberg a Maikammer Heiligenberg. Lokality Kallstadt Saumagen a Ungstein Weilberg sú známe aj vínami s výrazným charakterom. Vo vinárstve Oliver Zeter sa okrem Sauvignonu pestuje Rizling, Rulandské šedé a Rulandské biele, Viognier, Muškát a Chenin Blanc. Medzi ďalšie odrody viniča patrí Pinot Noir, Syrah, Cabernet Franc a Cabernet Sauvignon.

Ponuka vína vinárstva OLIVER ZETER